Jänijõe vooluvete talgud II

15. september - 17. september 2023

Jänijõe talgud viivad meid Kõrvemaale, Põhja-Eesti ühe kuulsate loodusradade keskele. Siinsed soo- ja metsaalad vaheldumisi järvede, jõgede, ooside ning väikeste voortega moodustavad iga loodusesõbra unistuste maastiku, kuhu tulemegi üheskoos varasügisest loodust nautima. 

Loodusliku arengu käigus ei saa jõed ega ojad muutuda pikaks sirgeks, kuid lähiajaloos on paljud Eestimaa väiksemad vooluveekogud just sirgeks kaevatud, eesmärgiga juhtida vett kiiresti maastikust eemale, et kuivendada maad metsakasvatamiseks ning põlluharimiseks. Selle tulemusena on tehtud karuteene vooluvetes ja kallastel toimetavale elustikule. Nii on läinud ka Jänedalt läbi voolava Jänijõega.

Talguliste abiga ehitame sirgeks kaevatud jõelõiku vitstest paunad, mis aitavad jõel muutuda veidi looklevamaks ja tekitada juurde erinevate sügavustega lõike. Nii muutub jõgi elupaigana mitmekesisemaks ja pakub paremaid elutingimusi rohkematele liikidele. Lisaks muutub jõgi tööde järel paremini nähtavaks kohalikele elanikele. 

Tööst vabal ajal tutvume talgutel piirkonna kaunimate loodusväärtustega ja avastame ühiselt Jäneda ümbrust.

NB! Tartust tulijad peaksid talgutele tulema ühistranspordiga. Pärast talguid saab Tartusse tagasi talgubussiga.

Talguid toetab LIDL
Pole saadaval
Lisa annetus
15 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda? 

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
Kunstilised mudakonnatalgud Karulas ELFi XIII moositalgud Palupõhjas