ELFi XIII moositalgud Palupõhjas

15. september - 17. september 2023

Sügis kogub hoogu ja viljapuuaiad ning metsaalused punetavad kutsuvalt. Vastupidiselt loodusest ja aedadest vastu vaatavale rikkusele on ELFi talgulao moosi- ja siirupiriiul õige hõre. Sestap on aeg end taas ritta seada ning uue hooaja tarvis moosid purki ja siirupid pudelisse villida. Seda, kas meie keedused on õuna, kõrvitsa või hoopis mõne metsamarja maitselised, näeb talgute lõpus ja sõltub paljuski kokku tulevate vaaritajate fantaasiast. Ning viimasest pole meil siiani veel puudu olnud.

Moositalgud pole miski asjatu pudrutamine, vaid selle käigus saab maailma parimate mooside ja siirupiga varustatud kõik 2024. aastal ees seisvad talguhommikud. Suur moosikeetmise pidu 2023 toimub Palupõhja looduskoolis Alam-Pedja looduskaitsealal, keset ürgset ja metsikut loodust. Köögitoimkondade vahel jääb meil mahti lisaks marjakorjamisele looduse iluga ka ise tutvust teha. Täpina "i" peal saab kulbi liigutamisest ja marjakorjamisest kangeks jäänud konte soojendada saunas.

Kui soovid, et ka Sinu (n)imeline moos või siirup eeloleval aastal talguliste vatsasid paitaks, siis tule ja löö kampa! Abiks on juba läbi tehtud moosiretseptid, koorimisnoad ja muu ettevalmistustöödeks vajalik inventar. Nagu ka hea tahe näiteks! Potid ja pajad saame kohapealt.
Pole saadaval
Lisa annetus
10 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
moos,
Jänijõe vooluvete talgud II Allika puisniidutalgud MAFFi ajal, täistaimetoiduga