Käina rüditalgud

11. august - 14. august 2022

Väike saar, mis pakub suuri elamusi – nii kirjeldavad hiidlased oma kodusaart ja eks nad õiget juttu räägivad. Veel ütleb saarerahvas, et Hiiumaal ei saa sind kätte ei kiirus ega rutt, saarele tulles pidavat aeg lausa seisma jääma. Seda kõike saame talgulistega järele uurida, kui suve lõpupooles Hiiumaale niidurüdile appi tõttame.

Soorüdid on kuldnoka suurused linnud, kellest Eestis võib kohata kahe alamliigi esindajaid: tundrarüdi (Calidris alpina alpina) satub meile ainult rändel, niidurüdi (Calidris alpina schinzii) aga jääb siinsetele rannaniitudele pesitsema. Paraku on tänaseks paljud niidurüdile sobivad pesitsusalad kattunud kadakate- ja teiste puudega – nende vahel aga rüdi pesitseda ei saa, sest röövloomadel on puude-põõsaste taha varjudes pesapaika ja linde liiga kerge rünnata. Kinnikasvavate rannaniitude tõttu on niidurüdi arvukus Eestis pikka aega olnud langustrendis, seepärast tõttamegi talgulistega taaskord niidurüdile appi ning aitame tema kunagisi pesapaiku taastada.

Talgutööna eemaldame rannaniitudelt kadastikku, kogume mahasaetud võsa hunnikutesse ja sobiva ilma korral põletame. Tööst vabal ajal seikleme Hiiumaa omanäolistel loodusradadel, uurime siinseid pärandkultuuriobjekte, karastame end merevees ja loomulikult arutleme saunas maailma asjade üle.

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

Läbi müüdud
Lisa annetus15 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).
TALGULODI: Piirissaare mudakonnatalgud Jõmmuga International camp on the island of Võilaid: Baltic dunlin