Konnade üle tee aitamise talgud

01. aprill - 30. aprill 2015

Kahepaiksete hukkumine järjest kasvava liikluskoormusega teedel ohustab tõsiselt konnapopulatsioonide tulevikku. Juba neljandat aastat ootab ELF talgulisi appi konni kevadise rände ajal massilistes rändepaikades ohutult üle tee aitama.

Et teada saada, kuidas ühte edukat konnaaktsiooni korraldada, kutsume Sind osalema koolitusele, kus anname põhjaliku ülevaate Eesti kahepaiksetest, talgukorraldusest ja liiklusohutusest. Koolituspäevad toimuvad 21. märts Tallinnas ja 22. märts Tartus. Täpsem ajakava ja registreerumine on leitav siit. Kohtade arv on piiratud. Registreeru kohe ära, siis homme mureta :) Konnatalgu varustuse annab ELF, seda saab kätte Tallinnast ja Tartust. Eriti ootame tublisid vabatahtlikke meiega liituma Harjumaalt!

 Kevadel rändavad Eestis massiliselt oma sigimispaikadesse harilik kärnkonn, rohukonn ja rabakonn. Keskmine eluiga nendel liikidel on ca 6 aastat, suguküpsus saavutatakse ca 4 aastaselt ja sigimises osaletakse elu jooksul u 4 korda. Teelõigul, mida läbib ööpäevas 2500 autot, hukkuvad vähemalt pooled teed ületavatest kahepaiksetest. Kõik Eesti kahepaiksed on looduskaitse all. Kokku on ELFi abil kolme aasta jooksul antud 44000 konnale võimalus jätkata oma eluteed.  

NB! Registreerumine koolituspäevadele käib Konnad teel(t) lehe kaudu.

Talgud Manijal Palupõhja loodus- ja talgulaager peredele