Talgud Manijal

27. märts - 29. märts 2015

Tänavune talv oli tormiderohke ja kuigi inimeste elupaikadele jäid kahjud võrdlemisi väikeseks, said mõnede teiste liikide elupaigad kõvasti räsida. Manija üks paremini säilinud rannaniidujupike ägab mereheite all. Õnneks pole kõred veel liikvel ning rannaniidul pesitsevad rändlinnud tagasi ja kiire tegutsemise korral jõuab tormikahju likvideerida.

Manija on paljudele talgulistele juba hea tuttav. Kõre elupaiku oleme siin hooldamas ja peenhäälestamas käinud üle kümne aasta ning Riida talu külalislahkust ja kõvasid kõhutäisi ning saare ilu on olnud põhjust kiita sadadel talgulistel.

Sellel aastal oodatakse meid Manijal erakordselt varakult ja põhjus on pakiline - eelpool mainitud mereheide lämmatab väärtusliku elupaika ning vaid märtsis saab seda mereheidet veel kõresid ja kurvitsalisi kahjustamata koristada. Sellegi poolest pole põhjust arvata, et ees ootaks nädalavahetus täis paanikat ja looduskaunile kohale mitteomast ärevust ja pinget. Töö on tehtav ning ilu, kõvad kõhutäied ja külalislahkus on tormist puutumata ja osalejatele osasaamiseks olemas.

Talguid juhivad Liina Remm ja Eva-Maria Lass. Tavatult lühikese korraldusaja tõttu kirjutavad nad osalejatele pikemalt päev enne talguid.

Talgujuhid: Liina Remm ja Eva-Maria Lass.

Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Kukemarjanõmme talgud Rammu saarel Konnade üle tee aitamise talgud