Prügikoristustalgud Emajõel

27. november 2015

Emajõgi on kahtlemata üks neist Lõuna-Eesti sümbolitest, millega puutub rohkemal või vähemal määral kokku iga inimene, kes Võrtsjärve ja Peipsi järve vahele jääval maal elab või siia kanti aeg-ajalt satub.

Jõe käekäik sõltub paljuski sellest, kuidas inimesed temaga käituvad. Paraku tuleb tõdeda, et iga suvehooaja lõpuks on jõekaldad märgatavalt täitunud asjadega, mis teps mitte looduses ei peaks olema.

Jõkke ja jõe äärde visatud praht ei ole üksnes silmale kole vaadata, vaid reostab ka keskkonda. Sügisesed ja kevadised suurveed kannavad omakorda märkimisväärse osa sellest prügist endaga kaasa ja lõpuks jõuab meie jõgedesse visatud praht järvedesse ja merre.

ELFi talgute vooluvete aasta lõpetuseks kutsume koostöös Keskkonnaameti, RMK ja Eesti Loodushoiu Keskusega Kärevere looduksaitsealale, et vabatahtlike abiga üks lõik Emajõest prügikoorma alt vabastada.

Mobiilsemaks liikumiseks on meil abiks mootorpaadid, mis aktsioonis osalejad pikki kallast laiali sõidutavad. Peamisteks töövahenditeks on sedakorda kaks kätt ning prügikott, kuhu sisse korjame kõik, mis looduses üleliigne näib.

Must-toonekure talgud Pikknurme jõel Talgud Tuhu nõmmel