Talgud Tuhu nõmmel

20. veebruar - 21. veebruar 2016

ELFi talgud on olnud alati hea ettekääne kaunites kohtades värske õhu ja mõõduka füüsilise koormuse nautimiseks. Küll kutsume müttama niidul, rassima rabas või toimetama tiigis. Selle aasta esimene ettekääne kõlab nii: askeldagem nõmmel!

Nõmmel askeldamisele ässitades on meil ka salakaval plaan, et lisaks talguliste tervise ja tuju parandamisele, paranevad ka nõmmele iseloomuliku elustiku elutingimused.

Selline pisut tavatu, hommikuse väljasõiduga algav, kahepäevane ettevõtmine viib meid sellel korral Tuhu hoiualale Läänemaal. Sealne taastamist vajav nõmmenukake asub otse kuulsa Karuse-Kalli tee "lennuraja" ääres ja on oma väiksusele vaatamata tähelepanuväärselt esinduslik nõmm.

Meie tööks on nõmmelt pealekasvavaid mände neid maha lõigates, kokku vedades ja põletades tõrjuda. Paljud nõmmele iseloomulikud taimed on väga valguse lembelised ning üha kõrgemaks ja laiemaks kasvavate mändide seltskond ei istu neile kuidagi.

Lisaks talgupaigale, teeme asja ka mujale selle kandi loodusesse. Üsna tööpaiga lähedal on Tuhu soo matkarada, mida kindlasti saavad ka talguliste jalad kulutada. Õhtul mekime saunaleili Oidrema saunas.

Talgujuht on Maris Mägi.

Talguid kaasrahastab RMK.

Prügikoristustalgud Emajõel Seemnepallide valmistamise talgud Tartu loodusmajas