Sookuninga talgud

30. juuni - 03. juuli 2011

Kolmandat aastat järjest algab ELFi suvine talguhooaeg Pärnumaa lõunaserva jäävate soode keskel. Vana-Järvel asuvas Nigula keskuses on aastakümneid toimetatud selle nimel, et meie soode kui ainulaadse ja puutumatu põlislooduse tunnusmärkide käsi hästi käiks

Et rabal pole rahvust, on viimastel aastatel usinasti edendatud Eesti ja Läti looduskaitsjate koostööd sooalade uurimisel ja kaitsmisel. Oma panuse sellesse tänuväärsesse üritusse annavad ka talgulised. Talguliste abi on tarvis Ruunasoo vanade kuivenduskraavide tammitamisel, et taastuks soo algne, looduslik seisund. Kahel eelmisel suvel rajatud tammid on toiminud väga hästi ning töö ootab järge. Tamme teeme turbapätsidest. Sobivaid töölõike jagub kõigile, olenemata soost või ihurammust.

Vabal ajal saab teha tutvust Nigula ja Sookuninga rabadega, matkata laudrajal, käia linnutornis päikseloojangut püüdmas ning nautida saunaleili. Jõhvikaks Põhja-Liivi talgutordil on rabamatk Agu Leivitsa juhtimisel.

Kaunist loodust ja looduskaitsealasid jagub siinkandis kuhjaga - Eesti-Läti piiril asuvasse Põhja-Liivi märgalade kompleksi kuuluvad Nigula, Sookuninga ja Ziemelu Purvi (Põhja sood) looduskaitsealad on kõik arvatud ka rahvusvahelise tähtsusega Ramsari märgalade hulka.

Talgujuhid on Indrek Kuuben ja Jelena Utitsõna.
Talguid toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Mustoja liivikutalgud Saarnaki talgud