Vatla kõretalgud MAFFi ajal

17. september - 19. september 2021

Traditsiooniks on kujunenud, et igal sügisel – Matsalu Loodusfilmide Festivali (MAFF) ajal – toimuvad Lihula vahetus läheduses talgud, mille raames minnakse ka üheskoos MAFFi auhinnagalale võidufilmi vaatama. Nimetatud traditsioon on endiselt elujõuline ning kutsume talgulisi appi Vatla karjääri kõre heaks tööd tegema. Haara sõber kaasa ja tulge nautige kirjut sügist meeleolukas ja toredas seltskonnas kasulikku tööd tehes.

Kõre ehk juttselg-kärnkonn on Eestis haruldane kahepaikne, kes oma nime vääriliselt kannab seljal silmatorkavat ja heledat triipu. Varemalt Lääne-Eestis ja Pärnumaal tavaline liik on kadumas sobilike elupaikade hävimise tõttu: rannaniidud ja –karjamaad kasvavad võsa täis. Kõre, kes ei hüppa ja liigub vaid mööda maapinda tatsates, saab tegutseda üksnes avatud maastikul. Loodus aga tühja kohta ei salli ja nii on kõrepopulatsioonid ennast siin-seal sisse seadnud endistesse liivakarjääridesse, kus leidub veel piisavalt avarust ja sigimiseks sobilikke tiigikesi. 

Üheks selliseks kohaks ongi Pärnumaal asuv Vatla karjäär. Sestap lööme koos talgulistega Vatlas üheskoos käed külge, et kõretiikide ja –lompide kaldaid võsast puhastada. Nii on lootust, et kõrede kaunis õhtulaul siinmail taas valjemalt kõlama hakkab. Vaba aega kasutame kohalike vaatamisväärsustega tutvumiseks – Lääneranna vallas jagub avastamist igale maitsele. Lihulasse Matsalu Loodusfilmide Festivali ehk MAFFi auhinnagalale võidufilmi vaatama suunduvad talgulised laupäeva õhtul. 

Talguid toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).

NB! Talgutel osalejatel palutakse ette näidata COVID-19 vaktsineerimise või läbipõdemise tõend. Tõendi puudumise korral palutakse enne talguid teha COVID-19 kiirtesti.
Pole saadaval
Lisa annetus
10 €
Lisa ootejärjekorda

Kuidas osaleda?

Nupul "Registreeri talgutele" vajutades lisatakse talgud ostukorvi ning lehekülje ülaserva tekib kollane ostukorvi riba. Sellel real vajutades avaneb registreerimisankeedi täitmise ja talgute eest pangalingiga tasumise vaade. Ostukorvi saab korraga lisada ühe inimese registreeringu ühele või mitmele erinevale talgule. Ostukorvi ei saa korraga lisada mitme erineva inimese registreeringut samale talgule, sest täita saab ainult ühe osaleja registreerimisankeedi korraga. Niisiis tuleks pere- või sõpruskondade ühisel talgutele minemisele iga täiskasvanu või laps eraldi registreerida.

Kuni 19-aastastele õpilastele kehtib osalustasust soodustus -50%. Soodustuse jõustumiseks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi OPILANE.

Eelkooliealistele lastele on talgutel osalemine tasuta. Selleks tuleb registreerimisankeedil kasutada sooduskoodi LAPS ning panna linnuke valiku "Tasu arvega" ette (0-eurose arve puhul pangalink ei tööta).

Толоки для чесночницы в Карула Rammu kukemarjanõmme talgud