Kõigile heade tegude päeval, 28. novembril Swedbanki Ma Armastan Aidata keskkonnas tehtud annetustele lisab pank raha juurde. See tähendab, et Sinu täna tehtud heategu saab veel suurema mõju!Miks toetada ELFi loodustalguid?

Rohkem kui paarikümne aasta jooksul on tuhanded vabatahtlikud aidanud ELFi talgutel loodust kaitsta. Talgud kestavad tavaliselt 3-5, vahel kuni 10 päeva. Talgutööde mõte on erinevate koosluste ja elupaikade taastamine ning hooldamine. Kõige sagedamini lõigatakse võsa, tehakse heina, hooldatakse või koristatakse mõne kaitsealuse liigi, näiteks kõre või must-toonekure elupaika. Aga meie talgukorraldajad hoolitsevad ka selle eest, et Läänemere naftaõnnetuse korral oleksid ELFi vabatahtlikud hästi koolitatud ning valmis kiirelt reageerima, et päästa õliseid linde ning vajadusel aidata Päästeametit ranniku koristamisel

Masuudireostuse likvideerimine Manilaiul 2022. Foto: Katrin Loss

Aastatel 2001-2022 on ELF korraldanud 876 talgut, millel on 14 417 osalise ühisel jõul tehtud 125 313 tundi vabatahtlikku tööd. Igal aastal korraldab ELF üle poolesaja talgu erinevatele kaitsealadele.

Selleks, et talgud sujuks viperusteta, et talgud toimuksid kohtades, kus loodus kõige enam abi vajab, ja ka õigel ajal, alustame hooaja ettevalmistusi juba jaanuaris. Igal aastal täiendame tööriistaparki, lepime kokku maaomanikega, käime üle vaatamas talgukohtasid ning suhtleme looduskaitse-ekspertidega tööde sisust.

Kõretalgud Manilaiul. Foto: talgujuht Triin
Must-toonekure toitumispaik enne ja pärast talguid. Foto: Epp Adler


Annetused toetavad talgute kindlamat tulevikku.

#annetamistalgud #heateguloodusele #annetalooduseheaks


Tee heategu loodusele - anneta looduse heaks!Ülemaailmse heade tegude päeva puhul käivituvad Eestis juba viiendat aastat Annetamistalgud, mil kümned vabaühendused võtavad ette erinevaid tegevusi, et koguda annetusi ühiskondlike probleemide lahendamiseks ning kutsuda inimesi üles endale olulist valdkonda toetama.