Mõdriku karstiveekogude kallastel lõõritasid soojal kevadõhtul peamiselt punarind, laulu- ja musträstas. Korduvalt võis näha üle lendamas ka aasta lindu metskurvitsat. Kuulda oli rabakonnade mulksumist ning üht isendit saime Riinu Rannapi käes ka lähemalt vaadelda. Mudakonna "koputusi" osalised kahjuks ei kuulnud: kevad on olnud jahe ja seetõttu oli ilmselt aeg pulmalauludeks veel liialt varajane. Küll aga õnnestus tänu ühele teravate silmadega poisile leida tiigi kaldalt päevakangelane ise – tilluke mudakonn!


Karulas segasid tugevad tuuled linnuhäälte kuulamist. Põllul häälitsesid kiivitajad; tagasiteel händkaku peibutamine ei kandnud kahjuks vilja. Õnnestus näha üht väikest, varajases arengujärgus mudakonnakullest! Ühtlasi olid meil väga põnevad kiilivastsete ja puruvanade, tähnikvesilike ja rabakonnade vaatlused.

Mõdriku retkel oli koos juhendajatega 29 osalejat ja Karulas 32. Retkefotode autorid on Veljo Runnel, Jana Adari ja Kadri Aller. Mõdriku retke kajastas Virumaa Teataja.

Mudakonna teema-aasta tegevusi rahastab Euroopa Liidu LIFE programm Keskkonnaministeeriumi juhitava projekti "Loodusrikas Eesti" (LIFE-IP ForEst&FarmLand) kaudu ning mudakonnatalgute toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) ja Tartu Mart Reiniku Kool.