Konnapildiga hoiatusmärgid on ajutised liiklusmärgid, sest ränne leiab enamasti aset aprillikuus ja kestab kaks-kolm nädalat. Liiklejate hulgas tekitab kindlasti segadust tõsiasi, et päeval konnad väga teedele ei satu, vaid pigem ikka õhtutundidel.
Selgita välja, kas tegemist on riigi- või kohaliku omavalitsuse (KOV) teega
- Ava Maa-ameti Geoportaali teeregistri kaart.
- Suurenda Sind huvitavale asukohale sisse ning klõpsa linnukesi valikute „Riigiteed“ ja „Kohalik-, era- ja metsatee“ ees nägemaks, kummasse kategooriasse tee kuulub.
Kui tee kuulub KOVile
- Otsi üles vastava kohaliku omavalitsuse kodulehelt kõikide töötajate kontaktid ja leia sealt keskkonna- või teede- ja taristu spetsialist. Kui vastavat ametnikku ei ole, siis kasuta üldkontakte.
- Võta KOViga ühendust (spetsialisti või üldkontaktiga), räägi probleemist ja uuri, kas oleks võimalik teelõigule rände ajaks konnamärki saada.
Kui tee kuulub riigile
- Uuri Transpordiameti kodulehel olevalt kaardilt, kes on vastava riigitee hooldaja.
- Leia Google’ist vastava hooldusfirma kontaktid, helista neile, räägi probleemist ja uuri, kas oleks võimalik teelõigule rände ajaks konnapildiga hoiatusmärki saada. Kirjelda nii täpselt kui võimalik lõiku, kus hoiatusmärgid peaksid üleval olema. Abiks on teenumber ja kilomeetripunktid.