Keskkonnaamet korraldas 28.-29. septembril koolituse, kus tutvustati uut eluslooduse pääste plaani ning tutvuti linnuhaigla varustusega. Sealjuures said osalised kätt harjutada linnuhaigla telkide püstitamisel. ELFi poolt osales 4 vabatahtlikku.

30. septembrist 2. oktoobrini täiendasid 6 vabatahtlikku oma linnuteadmiseid Huvitava Bioloogia Kooli linnulaagris Puises, kus Tarvo Valker'i juhendamisel vaadeldi ja õpiti merelinde tundma ning tegeleti lindude võrgupüügi ja rõngastamisega. Kahe päeva peale kokku rõngastati üle 100 linnu 15 liigist: värbkakk, punarind, porr, pöialpoiss, käblik, väike-lehelind, mustpea-põõsalind, võsaraat; sini-, rasva-, tutt- ja põhjatihane; laulu-, must- ja vainurästas.

25. ja 26. oktoobril toimusid õppekogunemised Tallinnas ja Tartus, kus osales vastavalt 13 ja 8 naftavabatahtlikku. Õppekogunemistel testiti SMS teavitussüsteemi ja vabatahtlike kiirreageerimise võimekust. Ühtlasi tehti ülevaade möödunud aasta tegemistest ja arutati järgmise aasta plaane. Maikuisel masuudireostusel Vormsi ja Hobulaiu rannikut koristada aidanud vabatahtlikud said kingituseks ELFi logoga termose.

6.-11. novembril osalesid talgukontori töötajad Kadri Aller ja Katrin Loss EUROWA naftavabatahtlike edasijõudnute taseme koolitusel Iirimaal (Limerick'is ja Foynes'is), mis keskendus õliga määrdunud lindude päästele. Koolitusel sai kätt harjutada lindude vastuvõtutelkide ja basseinide püstitamisel, võrgupõhjaga hoiukastide ehitamisel ning surnud lindude pesemisel. Teised osalejad olid Hispaaniast, Saksamaalt, Soomest ja Iirimaalt. EUROWA on naftareostustõrjega tegelevaid institutsioone ühendav katusorganisatsioon, mille liikmeks astus ELF 2022. aasta alguses.