Ootame Sind kandideerima!


Huvilistel palume saata hiljemalt 30. aprilliks e-mailile talgukontor@elfond.ee oma:

Koolitusaegu ja talgujuhi või saeministri rolliga kaasnevaid kohustusi ja hüvesid uuri allpoolt.

NB! Tegemist on vabatahtliku tööga, mille eest palka ei maksta.

Keda otsime?

Vabatahtlikud talgujuhid

Talgujuht seisab hea selle eest, et talgutega seonduv eeltöö oleks tehtud ja talgute vältel kõik ladusalt toimiks. Talgujuhile meeldib värske õhk ja füüsiline töö, inimestega suhtlemine ja organiseerimine, otsuste langetamine ja juhtnööride jagamine. Talgujuhi eeltööks on ajakava paikapanek ja talguvarustuse nimekirja koostamine; suhtlus ja infovahetus talguliste, maaomanike, paadimeeste ja teiste asjaosalistega; talgumenüü koostamine ja toidumoona ostmine ning konkreetse talgu juurde kuuluva meelelahutuskava väljamõtlemine.
Talgujuht Maris Rammu saarel ja Kristel Peipsi ääres Lohusuus. Fotod: Maris Mägi ja Katrin Loss. Talgud kestavad mitu päeva ja toimuvad eelkõige suvel, aga ka kevadel ja sügisel Eesti metsades, rabades, rannikul ja väikesaartel. Talgutel on talgujuhi ülesandeks juhtida tosinast talgulisest koosnevat gruppi, sealjuures hoolitsedes tööjärje edenemise ja ohutuse ning esmaabi eest. Võimaluse korral on talgujuht ka talgubussi sohvriks. Talgujuht peaks olema küllaltki iseseisev, kuid lisaküsimuste, murede ja probleemide korral on Talgukontor alati nõu ja jõuga abiks. Tegemist on vabatahtliku looduskaitselise tööga, mille eest ei saa rahalist tasu. Küll aga kompenseerime talgujuhtidele talgute korraldamisega seotud kulud, näiteks talgutoit ja sõidukulud talgutele.

Talgujuht Ruve talgulistega Vahase saare rändrahnul. Foto: Maria Teng.
Ootame Sind kandideerima ELFi talgujuhiks kui oled täisealine, oled valmis talguhooajal 2-3 talgul talgujuhina kaasa lööma ning saad osaleda ELFi korraldatud ettevalmistavatel koolitustel (kuupäevad leiad altpoolt). Kasuks tuleb varasem osalemine ELFi talgutel, juhtimis- ja korraldamiskogemused, B-kategooria juhiload, mõne võõrkeele valdamine ning hea arvuti kasutamise oskus.

Inspiratsiooni saamiseks loe juba tegutsevate talgujuhtide muljeid SIIT.

Vabatahtlikud saeministrid

Saeministrile meeldib rassida. Ta naudib töötamist mootortehnikaga ning aitab looduskaitsetalgutel taastada liigirikkaid koosluseid: puisniite, rannaniite ja loopealseid. Selleks langetab ta pealetungivat võsa, kadakaid ja põõsaid. Sealjuures hoolitseb ta heaperemehelikult tööriistade eest ning vajadusel parandab kergemaid rikkeid. Saeministril on tehnilist taipu ja varasemat kogemust kett- ja võsasaagidega (mida koolitusel täiendada ja värskendada saab). Talle meeldib loodus ja hea seltskond ning keerulised tingimused ei löö teda verest välja. Saeminister pole lihtsalt töömees, vaid osa talgute korraldustiimist: vajadusel on ta nõu ja jõuga talgujuhtidele nende toimetustes abiks. Tegemist on vabatahtliku looduskaitselise tööga, mille eest ei saa rahalist tasu.


Saeminister Kairi Abruka saarel ja Maikl Ullaste rannaniidul. Fotod: Ülo Veldre ja Kristiine Kallaste.Ootame Sind kandideerima saeministriks, kui oled täisealine mees või naine, valmis kaasa lööma vähemalt 2-3 talgul talguhooaja vältel ning saad osaleda ELFi saekoolitusel. Kasuks tuleb juhilubade olemasolu ning hea suhtlemisoskus.

Inspiratsiooni saamiseks loe juba tegutsevate saeministrite muljeid SIIT.

Saeministrid Eero ja Liis Kesselaiul võsalõikuri ketast vahetamas. Foto: Maris Mägi.

Mida pakume?

Vabatahtlikke ootavad:

Koolituskalender

TalgujuhtSaeminister
Esmaabikoolitus (Peipsiveer, 14.-15. mai)
Rangelt soovituslik
Rangelt soovituslik
Juhtimiskoolitus ehk jamboree (Karula rahvuspark, 3.-5. juuni)
KohustuslikRangelt soovituslik
Saekoolitus (Matsalu rahvuspark, 15.-17. juuli)
VabatahtlikRangelt soovituslik