Naftareostustõrje teemal jagati kiidusõnu pikaajalistele vabatahtlikele Sander Retel'ile, Katrin Paas'ile ja Maarja Mirjam Rajasaar'ele. Naftavabatahtlike koolitamine oleks mõeldamatu ilma valdkonna korüfee Agni Kaldma'ta.

Konnad Teelt projekti raames päästeti tänavu kevadel autorataste alt 21 891 kahepaikset. Neist konnadest tervelt 7001 võlgnevad oma elu Porkuni konnakunnide tiimile, koosseisus Robert Sild, Marika Uussalu, Mariliis Sild, Galina Zujeva, Terje Kundla, Aivar Kundla ja Triin Kundla. Äärmiselt tubli oli ka Aire Narits Põltsamaalt, kes päästis koos abilistega 6043 kahepaikset. Kiidusõnu said veel Tallinna Astangu tänava konnapäästjate juht Kristel Saarm (2027 konna ja usin tegutsemine Astangu-Mäeküla kaitseala moodustamise asjus), Camilla Kastein (Rae vald, 1195 konna) ja Katrin Luhaäär (Ruu-Ihasalu, 842 konna).

Tänavu korraldas ELF 58 talgut, kus 996 talgulist rügasid üheskoos 7174 inimtöötundi kaitsealuste liikide elupaikade ning poollooduslike koosluste taastamiseks. Talgutel veedeti ühtekokku 188 päeva. Talgulisi tänavad niidurüdi, must-toonekurg, metsis ja teised metsakanalised, mudakonn, kõre, harivesilik, lendorav, käpalised, mägi-kadakkaer, püstkivirik, kukemarjanõmm, puisniidud, loopealsed ja sood. Loe statistika kohta lähemalt SIIT.

Talgujuhtide seast pärjati Airi Lahesoo (tänavu 6x talgutel, sh 5x talgujuhina) ja Elena Shkut (5x talgujuht) aasta talgujuhi tiitliga. Aasta uustulijaks tunnistati Julia Kinževskaja (5x talgutel, sh 3x talgujuht), kes on aidanud talgulehe kuulutusi vene keelde tõlkida. Tänusõnu pälvisid ka Kirke Torpan pikaajalise panuse (talgujuht aastast 2009) ning Epp Adler talgujuhtide väsimatu koolitamise eest (alates 2013).

Aasta saeministriks tunnistati konkurentsitult Kairi Puur, kes käis tänavu 12x talgutel (sh 7x saeministri/abilisena ja 5x talgulisena). Tubli saeministri tiitel anti üle Mihkel Puusepp'ale (5x talgutel).

Talguliste kategoorias oli tublisid vabatahtlikke arvukalt. Aasta talguhundi tiitli pälvisid Maie Matiek (15x talgutel), Ülo Veldre (14x), Piret Värno (10x) ja Aleksander Tukk (9x). Tublite talguliste leeri esindasid seitsme osalemiskorraga John Rodriquez ja Mare Albri, kuue osalemiskorraga Jörg Pihelgas, Velve Põldoja, Maarika Põldes ja Maiu Piisang ning viie osalemiskorraga Hillar Koiva, Irina Malõseva, Kristi Mõttus, Lilian Bõkova ja Margoo Reitsakas. Usinaid lapsi Andreas Ruus'i ning Maria ja Ivan Yurchenko't tunnustati kui noori talguhunte.

ELF tänab kõiki vahvaid vabatahtlikke nende suurepärase panuse eest ning jätkame järgmisel aastal!
Tänuüritust rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).