Põletustalgud Põgari-Sassi rannaniidul

14. detsember - 15. detsember 2013

Lõppemas on ELFi talgute niidurüdi teema-aasta, mille jooksul saime palju teada ühe erilise pisikese linnu kohta ning tegime kõvasti tööd, et tema elutingimusi Eesti rannikul parandada. Kindlasti jäi paljudele ka meelde niidurüdi maaspesitsejale omane pelglik loomus ja ihalus avaruse järele oma elupaigas.

Suvised talgud Põgari-Sassi rannaniidul peeti just selle heaks, et üht väga head rüdikohta avaramaks muuta. Paraku olid suvi ja varasügis sedavõrd kuivad, et talgutel tekkinud oksahunnikuid ei saanud põletada ei talgute ajal juulis, kui eraldi ette võetud retkel septembris.

Oksahunnikud aga rannale kevadeni jääda ei tohi – esimesed rüdid on platsis üsna pea peale lume sulamist ning oksahunnikud on kindlasti heaks varitsuspaigaks neid passivatele pesaröövlitele. Seetõttu võtame Põgari tee taas ette, kindla kavatsusega oksahunnikud lõpuks põletatud saada.

Sellel korral peaks meid soosima ilm, mis ei luba tulel levida ning asjaolu, et rändlinnud on Matsalu kandist lahkunud ja me ei sega oma tuletegemisega tiivulisi. Aga talgud, nagu kõik, kes käinud ehk juba teavad, ei ole ainult töörügamine.

Kindlasti leiame aega ka ühisteks ettevõtmisteks ning saame endid kosutada kuumas saunas.

Talguid toetab Central Baltic Interreg IVA programm ja Keskkonnainvesteeringute Keskus projekti SNOWBAL raames (Saving the Sea from Nutrient Overload by managing Wetlands/grasslands BALtically)

Suurimetajate ajuloendus Pärnumaal Talitalgud Nedremal