“Vaatamata tavatutele oludele ei pidanud hulk inimesi paljuks tulla Eesti eri paigus hilisõhtuti teede äärde, et looduskaitse all olevaid loomakesi aidata. Suur aitäh kõigile vabatahtlikele,” ütles algatuse “Konnad teel(t)” eestvedaja Henry Timusk.

Kahepaiksete massilisem rändeperiood kestis aprilli algusest mai esimese pooleni. Kõige tihedam konnade ränne ja päästmine toimus Lääne-Virumaal Porkuni külas, kus vabatahtlike abiga päästeti sõiduteel hukkumisest 7001 kahepaikset. Järgnesid Põltsamaa 6043, Astangu 2027, Rae 1195 ja Kaunissaare 965 päästetud konnaga. Konni päästeti 29 paigas üle Eesti. Kokku päästeti 20055 harilikku kärnkonna, 1334 rohukonna, 344 rabakonna, 134 tähnikvesilikku, 21 tiigikonna, 2 veekonna ja 1 mudakonn. Infot “Konnad teel(t)” kampaania tulemuste kohta leiab siit:

http://konnad.elfond.ee/tulemused

Lisaks konnapäästeaktsioonidele tegi Eestimaa Looduse Fond ettepanekud suuremates kahepaiksete rändekoridorides olevate teelõikude lühiajaliseks sulgemiseks. See on kõige parem viis kahepaikseid rändeteel kaitsta. Tänu omavalitsuste vastutulelikkusele suletigi ajutiselt teelõigud Tartus Ihaste teel, Tallinnas Astangu tänaval ja Porkuni külas Viinavabriku teel.

Algatuse „Konnad teelt(t)“ eesmärk on päästa maanteedel hukkuvaid kahepaikseid ning suurendada inimeste teadlikkust Eesti kahepaiksetest, nende eluviisidest ja olulisusest meie ökosüsteemis. Kahepaiksete elude päästmisel on abiks nii konnapäästeaktsioonid kui ka tähelepanelikum liiklemine kriitilistes teelõikudes, pikemas plaanis on aga tarvis rajada nendesse teelõikudesse jätkusuutlikud ning hästi planeeritud konnatunnelid. Kümne aastaga on vabatahtlike abiga säästetud ligi 155 000 kahepaikse elu.

Projekti toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Rohkem infot:

https://konnad.elfond.ee/

https://www.facebook.com/konnadteel