Viieteistkümnest talgulisest koosnev grupp sai nii minnes kui tulles nautida terve päeva kestvat sõitu Emajõel ja Peipsil, peesitades Jõmmu tekil kuldse päikese käes. Ilmataat oli meid õnnistanud harukordselt hea ilmaga – vahest isegi liiga päikeselise ja palavaga – mistõttu saime näod korralikult jumekaks. Kuigi suuremalt jaolt kulges lodi mootori toel, sai Peipsil proovida ka purjetamist. Purje heiskamise ajal, mis oli kohalolnute hinnangul vägagi vaatemänguline, oli Jõmmu ankrus ning soovijad said otse lodjatekilt palavuse käest jahutavatesse järvelainetesse sulpsatada.

Talgute käigus sai nautida maitsvaid toite ning laualt ei puudunud ka suitsukala ning värsked soolakurgid. Supelda sai loendamatuid kordi ning viimasel õhtul käidi talgutööst valutavaid liikmeid kosutamas põrgukuumas saunas Tooni külas.

Talgulised puhastasid Saare külas ühe ning Tooni külas kaks tiiki hundinuiadest ja pilliroost. Kõikide tiikide kallastelt eemaldati rohukamar, et taastada lahtist liivikuala. Samade tiikide juures olid kaks eelnevat talgugruppi (3.-6. ja 7.-10. augustil) eemaldanud võsa, niitnud ja riisunud kokku heina. Eesmärgiks on Piirissaare kahaneva mudakonna asurkonna toetamine elupaikade hooldamise teel, kusjuures hoiame ühendatuna toitumisalad (peenramaad), kaevumiskohad (liivikud) ja sigitiigid.


Talgutöö kõrvalt jäi küllaldaselt aega Saare, Tooni ja Piiri külade avastamiseks ning loomulikult kohaliku Magaziini väisamiseks. Külas käidi ka vanausuliste muuseumis. Lodjatekil tähistaeva all magatud ööd jäävad veel kauaks meelde.


Mudakonnatalgute toimumist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) ja Tartu Mart Reiniku Kool.