ELFil on küll aastakümnete pikkune kogemus talgute korraldamisel, ent vaatamata sellele alahindasime sel korral tublisti talguliste tööhoogu. Nimelt oli algne plaan puhastada talgute käigus 300-meetrine lõik, mis oli varasematest talgutest jäänud veel puhastamata ning sel alal toimetamiseks oli ka luba olemas. Kohapeal läks aga talgute tööhoog nõnda suureks, et kui eelmainitud 300-meetrine lõik oli puhastatud, mindi innukalt tööga aina edasi, sealjuures paraku etteantud kaarti ja esialgset plaani jälgimata. Nõnda puhastati lisaks veel 500-meetrine lõik, mille jaoks eelnevat luba ei olnud võetud.

Peale talguid tööde kaarti kontrollides märkasime kohe eksimust ja andsime sellest viivitamatult ametkondadele teada. Samuti võtsime ühendust must-toonekure ekspertidega ning saime kinnituse, et ka loa alalt väljas tehtud töö oli vajalik ning aitas täita talgute eesmärki - teha must-toonekure toitumisala puhtaks ja turvaliseks.

ELF vabandab siiralt juhtunu pärast ning mööname, et ilma loata alal ei ole selliste tööde tegemine  kuidagi kohane. Lubame sellest kogemusest õppida ning oma talgutööde planeerimist ja kulgu parandada, sh arvestada paremini töömahtu lubade võtmisel ning rõhutada talgujuhtidele üle kaardi järgimist talgutel kohapeal. 

Ühtlasi kiidame väga kõiki looduskaitse vabatahtlikke - teie tööind on vaimustav, tehtud saab palju vajalikku. Lubame, et ka asjaajamise pool toetab talgutöid ja tegemisi edaspidi veelgi paremini!